Avalynės vaikams pasirinkimas: 10 aspektų, kuriuos reikia įvertinti

Avalynės vaikams pasirinkimas: 10 aspektų, kuriuos reikia įvertinti

Ieškant avalynės vaikams reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kadangi tinkami batai nulemia ne tik savijautą, tačiau ir gerą eiseną. Nereikia skubėti ieškoti ortopedinių batų, kadangi labai dažnai poreikius patenkina ir paprasti, svarbiausia, kad tinkamo dydžio, kokio reikia vaikui.

Paieškos bus paprastesnės su gairėmis, kurias pateksime žemiau.


1. Dydis.
Pats svarbiausias aspektas yra dydis. Jeigu nėra galimybės pamatuoti batuko, tai yra, jie perkami internetu – svarbiausia yra žiūrėti ne tik nurodytą avalynės dydį, tačiau iš matuoti vidpadį, kuris dažniausiai pateiktas centimetrais. Taip pat įvertinkite, kad vaiko kojytei batukas tiktų ne tik pagal ilgį, tačiau taip pat ir plotį.


2. Stilius.
Kitas svarbus aspektas yra stilius. Žinoma, visada geriausia suteikti galimybę vaikui pačiam atrasti batukus, kurie jam labiausiai patinka. Kadangi dažnas tėvelis perka batus internetu – paieškos kartu su vaiku yra kur kas patogesnės. O vaikiški batukai dažniausiai būna spalvoti, ryškių atspalvių, tačiau galima rasti ir tamsesnius, klasikinio stiliaus – įvairius kiekvieno vaiko poreikiams patenkinti.


3. Medžiaga.
Taip pat įvertinkite ir iš kokios medžiagos batai yra pagaminti. Žinoma, medžiaga dalinai lemia ir batų sezoniškumą. Tiesa, jeigu vaiko koja yra linkusi prakaituoti – tuomet geriausia nesirinkti odinių. Taip pat medžiaginiai nėra geras pasirinkimas ėjimui į lauką, kai lyja. Žinoma, kuo daugiau batų bus turima – tuo didesnė tikimybė, kad vaikas bet kokiu oru turės ką apsiauti ir taip ne tik judės patogiai, tačiau taip pat ir išvengs ligų bei galimo diskomforto.


4. Sezonas.
Batukai klasifikuojami ir pagal tai – kokiam sezonui jie yra skirti. Žinoma, visada reikia turėti bent jau kelias poras vienam sezonui. Juk, pavyzdžiui, rudenį batai labai dažnai peršlampa, tad reikia turėti pakaitinus. Juos net siūloma imti su savimi, kai einate ilgesniam pasivaikščiojimai su vaiku. Balos labai traukia išdykauti, taip?


5. Užsegimas.
Įvertinkite ir koks yra batų užsegimas. Jeigu vaikas pats labai nori apsiauti batus – tuomet geriausia rinktis avalynę, kuri yra su lipdukais arba knopkėmis. Batai su raišteliais tinka mažiems vaikams, kurie dar patys batukų neapsiauna arba jau didesniems, kurie moka rišti. Tiesa, žiūrėkite, kad raišteliai būtų per ilgi, tai yra, vaikai bėgami už jų nekliūtų.


6. Ortopedija.
Pasikartosime, kad vaikai vaikui medikas nenurodė dėvėti ortopedinių batų – tuomet jam tokių ir nereikia. Apskritai tokie batai yra kur kas brangesni, o reikalingi retam. Kai kurie tėveliai juos perka, kadangi galvoja, kad dėl to vaiko eisena bus taisyklingesnė. Jeigu tokios avalynės jam nereikia – tuomet ir ortopediniai batai neturės jokio teigiamo poveikio.


7. Vaiko poreikiai.
Visada renkantis batus bei avalynę siūlome tartis su vaikais. Jų poreikiai yra svarbiausi. Taip pat žiūrėkite – kada konkrečiai batai bus dėvimi. Juk kai kurie skirti vaikui žaisti lauke, kiti – žaidimų erdvėse ir t.t.


8. Padas.
Taip pat kinta ir pado aukštis. Jis neturi būti labai didelis, tačiau žinoma, kad bent kažkoks – privalo būti. Tai užtikrina greitą ir patogų judėjimą.


9. Paskirtis.
Batai gali būti klasifikuojami pagal tai – kokia konkrečiai yra jų paskirtis. Nuo skirtų sportui iki tik pasipuošimui, iki skirtų dėvėjimui namuose, kai šokama ir panašiai.


10. Kaina.
Galiausiai, kai kurie tėveliai ieškodami batų daug dėmesio skiria ir kainai. Tuomet patogu, kad galima įkainius patogiai pamatyti internete, nes juos filtruoti pagal biudžetą. Nepamirškite, kad nuolaidų metu batai kainuoja pigiau, tačiau bus tokios pat geros kokybės.
Geri batai – svarbūs ne tik vaikučiui, tačiau kadangi mažųjų kojos auga kasdien, juolab, vaikai labai dažnai yra fiziškai aktyvesni – renkantis batus jiems reikia detaliau analizuoti pasiūlymus. Pirkti galima internetu, nes tai – patogu, o ir paprasčiau pamatysite akcijas.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija