Kaip ilgesniam laikotarpiui išlaikyti vaikiškų drabužių kokybę? Patarimai

  • Kaip ilgesniam laikotarpiui išlaikyti vaikiškų drabužių kokybę? Patarimai

    Renkantis drabužius vaikams tėveliai dažniausiai daugiausia dėmesio skiria ne stiliui, tačiau kokybei. Norisi, kad įsigyti drabužiai tarnautų kuo ilgiau, kad audinys nereikalautų jokio ypatingo dėmesio, atrodytų puikiai. Tiesa, rūbo ilgaamžiškumas labai dažnai priklauso nuo jo priežiūros. Taigi, įtaką daro toli gražu ne tik audinys.

    Žemiau pateiksime kelis patarimus, kurie gali padėti jums ilgiau išsaugoti vaikiškus rūbelius ir perduoti juos vis kitiems vaikučiams. Tai yra ne tik ekonomiška, tačiau ir ekologiška.
    Nereikia per dažnai skalbti
    Net ir pačios geriausios kokybės audiniai labai dėvisi nuo skalbimo, tad reikia jį normuoti. Tikrai nesakome, kad reikia leisti vaikučiams vaikščioti purviniems, tačiau labai dažnai tėveliai skalbia drabužius dažniau nei reikia. Pavyzdžiui, kas vakarą po dienos, nors patys rūbeliai dar atrodo puikiai, neturi jokių dėmių. Juolab, kai kuriais atvejais gali pakakti plauti konkrečią dėmę, o ne visą drabužį. Žinoma, paaugliai dažniausiai daug prakaituoja, tad kasdieninis drabužių skalbimas yra neišvengiamas. Tačiau mažiems vaikams tokios bėdos yra retos, tad prieš mesdami drabužius į skalbyklę atidžiai patikrinkite – ar juos jau tikrai atėjo laikas plauti.
    Tinkamos skalbimo priemonės
    Ne ką mažiau svarbu yra tai – kokios skalbimo priemonės yra naudojamos. Šiuo metu jų pasiūla yra gana plati, tad lengva pasimesti rinkoje. Svarbiausia yra netikėti reklama. Visi skalbikliai turi kokį nors poveikį drabužiui ir jis ne visada yra geras. Taigi, reikia reklama garsiai sako, kad skalbimo metu su X priemone drabužis nebus nudėvimas, audinys nesugadinamas – tai yra melas. Paprasčiausiai įtaką daro ir pati priemonė, ir pati skalbyklė, kuri dažniausiai aktyvaus sukimosi metu, ypač kai yra skalbiama labai karštu vandeniu, trumpina drabužio tarnavimo laiko tarpą. Tačiau rasti mažiausią blogybę iš visų tikrai yra įmanoma. Siūlome rinktis skalbiklius, kurie yra su mažiausių sintetinių komponentų kiekiu. Dažniausiai daugiausia chemijos yra tuose, kurie turi aromatus, kurie pasižymi kokiomis nors specifinėmis funkcijomis. Jie labiau veikia drabužius, pastarieji trumpiau tarnauja. Apskritai geriausia vaikiškus drabužius yra plauti su skysto pavidalo ūkiniu muilu, kuris sėkmingai pašalina daugelį dėmių ir dažniausiai neturi labai didelio neigiamo poveikio audiniui, jis yra minimalus.
    Neplaukite labai karštame vandenyje
    Dar viena gana dažnai daroma klaida yra drabužių skalbimas labai aukštoje temperatūroje. Tėveliai taip daro, kadangi tikisi, kad skalbimo metu bus pašalinamos bakterijos, virusai, kurie mažyliams gali sukelti įvairias ligas. Tai yra tiesa, tačiau nepamirškite, kad Jūsų mažylio organizmas turi prisitaikyti prie aplinkos, kurioje jis gyvena, tad sterilumas šiuo atveju tikrai nėra naudingas. Plauti drabužius reikia tokio aukštumo temperatūroje, kokias rekomendacijas teikia rūbo gamintojas. Visa reikalinga informacija yra nurodyta drabužio etiketėje, tad laikykitės jos. Tikrai nereikia rūbų virinti. Nebus naudos nei audiniui, nei vaikui.
    Drabužis priklausomai pagal veiklą
    Galiausiai, drabužio ilgaamžiškumą taip pat lemia ir tai – kaip vaikas jį dėvi. Blogai, kai tėveliai neklasifikuoja rūbų pagal tai – kuriuo metu juos geriausia yra nešioti. Juk vieni tikrai tinka sužaidimams kieme, kiti – galbūt kiek prabangiau atrodantys, kainuojantys taip pat daugiau, tad neturėtų būti leidžiama su jais žaisti lauke. Juk mažyliai dažniausiai netausoja drabužių, daug laksto, tad atitinkamai tokioms veikloms reikia rengti tokius, kurių paprasčiausiai negaila. Tuomet nebus baisu, kai neseniai pirktas rūbas greitai susidėvės. Tiesiog dažniausiai priklausomai pagal tai – kada ir kokiu metu drabužis bus dėvimas – atitinkamai į jį yra ir investuojama.
     

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija