Kombinezonai ir romperiai – pats svarbiausias kūdikio drabužėlis

Kombinezonai ir romperiai – pats svarbiausias kūdikio drabužėlis

Patys pirmi vaiko drabužiai – itin svarbūs. Juos reikia rinktis ne pagal spalvinę gamą, ne pagal tai, kas tėveliams yra gražu, tačiau pagal audinį, paties rūbo modelį. Juk esminis dalykas yra prisiderinti prie kūdikio poreikių. O jo odelė dar yra labai jautri, mažyliui svarbu, kad kasdien dėvimi drabužiai būtų pagaminti iš natūralaus audinio, geriausia medvilnės, galiausiai, kad jie ne tik maloniai glustų prie kūno, tačiau ir visiškai nevaržytų kasdieninių judesių.

Kadangi siūlomų vaikiškų drabužių pasiūla yra labai plati – pirmakartiems tėveliams gali būti sunku suprasti – kokius rūbelius rinktis, kad mažylis tikrai būtų aprūpintas viskuo. Nepriklausomai nuo metų laiko – būtini romperiai, kurie dar vadinami ir miego kombinezonais. Visgi, mažylių drabužiai pirmus kelis mėnesius neturėtų būti klasifikuojami į miego bei žaidimų, kadangi tai lygiai taps pats rūbelis. Šiuo atveju tam geriausiai tinka romperis.
Natūralu, kad mažyliui keisti romperius gali tekti net iki 10-ies kartų per dieną. Tai priklauso nuo vaikučio. Pavyzdžiui, kai kurie po kiekvieno valgymo atpila. Dėl to nuolatinis drabužėlių keitimas yra būtinas. Juk norisi, kad mažylis visada būtų sausas ir švarus. Tai malonu ne tik jam pačiam, tačiau taip pat ir tėveliams.
Jeigu šiuo metu susilaukėte pirmojo vaikučio, tačiau esate tikri, kad ateitį šeimą papildys dar daugiau mažylių – geriausia pirkti neutralių spalvų romperius. Vaikai labai greitai auga, tad mažyliai niekaip negali sudėvėti drabužėlio. Patogu, kai gimus antram vaikučiui iškart jau turėsite pilną komplektą drabužių. Taigi, nereikės vėl papildomai išlaidauti.
Renkantis romperius – įvertinkite kelias smulkmenas, kurias pateikėme žemiau. Jos turėtų pagreitinti paieškas ir rasti tokius drabužėlius, kurie tinka Jūsų mažyliui.
1. Pirmiausia vertinkite stilių. Geriausia pirkti neutralius drabužėlius.
2. Romperių užsegimas gali skirtis. Visgi, dažniausiai perkami su sagutėmis-kniedėmis. Mėnesio kūdikis nėra labai judrus, tačiau augant jis darosi vis aktyvesnis ir užsegti drabužius su įprastomis sagomis gali tapti gana sunku.
3. Vasaros metu puikiai tinka medvilniniai romperiai. O žiemos metu, kai daug vėsiau, greta tokio taip pat siūlome derinti ir kur kas šiltesnius kombinezonus. Tiesa, žiūrėkite, kad vaikas neperkaistų.
4. Romperiai gali būti pasiūti taip, kad rankytės ir kojytės iškart būtų uždengtos. Patogu, kadangi mažyliai labai dažnai pirštines bei kojines linkę nusimauti. Atrodo, kad naujagimiai tiek mažai juda, daug miega. Tačiau net ir tokie dažniausiai be vargo nusimauna tai, kas jiems nepatinka.
5. Viena svarbiausių sąlygų renkantis romperius yra jų dydis. Visada geriausia pirkti į priekį, kadangi mažyliai tikrai labai greitai auga, o prižiūrint vaikutį tikrai nėra paprasta reguliariai lankytis prekybos centruose ir ieškoti drabužėlio. Gerai, kad šiuo metu vaikiški drabužiai gali būti perkami internetu. Tai padeda sutaupyti daug laiko ir apsipirkimą padaryti kur kas paprastesniu. O kur dar galimybė pamatyti akcijas bei įsigyti reikalingus drabužius kur kas pigiau.
Nors romperiai turi būti pasirenkami pagal dydį dėl to, kad jie apglustų vaikučio kūną ir netrukdytų jam judėti bandant pažinti pasaulį, tačiau taip pat nepamirškite, kad tam tikra prasme tokie kombinezonai turi būti laisvoki. Tai yra, jie jokiu būdu negali varžyti judesių ir bandyti trukdyti jam atlikti gestus. Augančiam organizmui kiekviena diena ir kiekvienas naujas pažinimas yra labai svarbus.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija