Kūdikio drabužių ABC: kuo jie skiriasi vienas nuo kito?

  • Kūdikio drabužių ABC: kuo jie skiriasi vienas nuo kito?

    Jeigu laukiate naujo šeimos nario – būtina iš anksto apsirūpinti drabužiais, įvertinti, kad gali tekti iš karto mažylį rengti ne standartiniu 52 dydžiu, tačiau net 59 ir 64, kadangi mažieji gali gimti didesni nei buvo planuota arba tikėtasi. Svarbu, žinoma, įsigyti ne tik kelių skirtingų dydžių drabužius, tačiau ir apskritai – skirtingo tipo rūbus, kurie dėvimi ne tik pagal sezoniškumą, tačiau ir patogumą: kur einate, ar mažylis judrus ir panašiai.

    Supažindinsime su mažylių drabužių tipais. Pirmakartiems tėveliams gali būti sunku žinoti – ką pirkti. Tikimės, kad šis gidas – padės.
    Glaustinukas arba bodis
    Tas pats drabužis gali būti vadinamas labai įvairiai, o tai dažniausiai įnašą dar daugiau neaiškumo. Pavyzdžiui, glaustinukas gali būti vadinamas ir bodžiu, kai kurie jį vadina smėlinuku. Visgi, tai yra tas pats drabužėlis. Galima paprasčiau jį vadinti kūdikio marškinėliais, kurie gali būti tiek ilgomis, tiek trumpomis rankovėmis. Nuo paprastų marškinėlių jie skiriasi tuo, kad turi susegimą per apačią, tai yra, per tarpkojį. Renkantis smėlinuką svarbiausia yra ne taip – kaip jis pagamintas, tačiau kokio jis dydžio bei stilių. Dažnai mažiausių dydžių bodžiai yra neutralių spalvų, kadangi tėveliai juos mieliau perka, kai nežino, kokios lyties vaikučio laukia arba kaip bijo, kad echoskopas galėjo suklysti atskleidžiamas lytį. Bet kuriuo atveju džiugu, kad šiuo metu apatinių drabužėlių pasiūla yra tokia plati, tad nebus sunku rasti tinkamus. Atminkite, kad geriausia, kai patys pirmi smėlinukai yra siūti su išvirkščiomis siūlėmis. Tuomet jie nedirgina vaikučio odelės, kuri ką tik gimus yra labai jautri.
    Siaustinukas
    Kitas kūdikio drabužėlis yra siaustinukas. Kai jo pavadinimas išduoda – kaip jis užsisega. Taigi jis užsisiaučia, kai kurie sako, kaip kimono. Daugeliui tėvelių patinka, kadangi šis drabužėlis velkamas ne per galvą. Kadangi mažylis pirmus tris mėnesius dažniausiai galvos nelaiko stabiliai – svarbu rinktis tokius drabužėlius, kuriuos būtų galima apvilkti kuo paprasčiau. Šiuo atveju siaustinukas yra puikus pasirinkimas. Šio tipo drabužėliai taip pat yra ne tik įvairių dydžių bei spalvų, tačiau ir modelių. Tokių, kurie yra su ilgomis rankovėmis arba su trumpomis, tokių, kurie yra susegami per apačią arba yra kaip atskiri marškinėliai, kurie atrodo gražiai, tačiau reikia atminti, kad jie gali susibrukti, kai vaikas vartosi. Galima rasti ne tik plonų siaustinukų, kurie yra dažniausiai dėvimi kaip marškinėliai arba galima rasti storesnių, kurie yra naudojami kaip megztukai.
    Šliaužtinukas
    Tai yra irgi vienas pirmųjų kūdikio drabužių. Nors apvilkti dažniausiai nėra labai paprasta, tačiau daugeliui tėvelių patinka, kad šis rūbelis dažniausiai yra su uždaromis pėdutėmis. Dėl to nereikia dėti atskirai kojinių, kurios mažyliui net gali kelti diskomfortą. Kai kurie perka tokius šliaužtinukus, kurie yra ir su rankyčių uždengimais. Visgi, suteikite galimybę vaikui pažinti pasaulį. Kūdikis jį tyrinėja per lietimą, tad geriausia vengti pirštinių bei šliaužtinukų su rankyčių apsauga. Neverta, nebent jai einate į lauką šaltą dieną ir reikia papildomos apsaugos.
    Romperis
    Dar vienas kūdikiškas drabužis yra romperis. Tai yra vientisas drabužis, kuris dažniausiai dėvimas vasaros metu, kadangi yra trumpomis rankovėmis bei kojyčių dalis – taip pat trumpa, dažniausiai iki keliukų. Rengti tokį drabužėlį dažniausiai patogu, kadangi nereikia judinti galvutės. Vasaros metu – užtenka vieno drabužio. Jie dažniausiai gaminami iš medvilnės, tad labai patogūs, netrukdo mažyliams judėti.
    Aptarėme pačius pagrindinius, dažniausiai kambarinius kūdikio drabužėlius. Žinoma, galima įsigyti ir paprastų marškinių, kurie derinami su kelnėmis, o kai vėsu – būtinas geros kokybės kombinezonas, kuris neleis Jūsų mažyliui sušalti.
     

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija