Medvilniniai vaikiški drabužiai – puikus pasirinkimas mažylio odai

 • Medvilniniai vaikiški drabužiai – puikus pasirinkimas mažylio odai

  Renkantis drabužius vaikams daugelis tėvelių dėmesį skiria ne tik jų dydžiui bei stiliui, tačiau taip pat ir audiniui iš kurio rūbelis yra pagamintas. Tikrai nereikia nuvertinti sintetinių audinių, kadangi daugelis jų yra labai geros kokybės, padeda išvengti drėgmės, prisitaiko prie vaiko gyvenimo būdo. Tačiau kai kalbama apie apatinius drabužius arba lauko drabužėlius, kurie yra skirti karštoms vasaros dienoms – prioritetą visada siūlome skirti medvilnei. Natūraliam pluoštui, kuris maloniai glunda tarsi antra oda, o svarbiausia, kad medvilniniai drabužėliai nėra brangūs.

  Kas yra medvilnė?

  Medvilnė yra natūralus, taigi, tuo pačiu ir ekologiškas pluoštas, kuris yra išgaunamas iš medvilnės žiedų. Tai yra vienas populiariausių audinių, kuris dažniausiai naudojamas apatinio trikotažo gamyboje, taip pat, įvairiems kitiems tekstilės gaminiams kaip patalynė, rankšluosčiai ir t.t. Ypač iš jo dažnai gaminami drabužiai vasarai, kadangi jie suteikia galimybę odai kvėpuoti, svarbu, kad audinys nėra lepus.

  Šiuo metu dažnai gaminant audinius yra minima, kad jie kurti iš ekologiškų medvilnės puoštų. Tokių, kurie nėra purkšti pesticidais. Kiekvienas augalas yra renkamas rankomis, taigi, išlaikoma kokybė, galiausiai, audiniai gali būti dažomi taip pat ekologiškais dažais, tad pasiekiamas 100 procentinis natūralumas, kuris labai dažnai patinka tėveliams.

  Šio audinio stiprumas kinta ir priklauso nuo to – kokia medvilnė yra naudojama. Žinoma, kinta ir naudojami jos kiekiai, matmenys, koks yra ataudų suaudimo tankis ir kitos smulkmenos, kurios lemia drabužio patvarumą. Pasitaiko atvejų, kad medvilnė yra maišoma su kitais audiniais. Dažniausiai su poliesteriu bei poliamidu. Tokiu atveju išgaunami dar tvirtesni ir dar atsparesni drabužiai, kurie ir tarnauja ilgiau, ir atrodo puikiai.

  Medvilninių drabužių privalumai

  Tiek natūralūs, tiek sintetiniai audiniai turi savus privalumus, kurie ir lemia, kad iš jų yra gaminami drabužiai. Žemiau pateiksime esminius medvilninių rūbelių privalumus, tai yra, kodėl būtent šis pluoštas taip plačiai naudojamas vaikiškų drabužių gamyboje.

  Pirmiausia dėl to, kad jis labai gerai sugeria drėgmę. Karštomis vasaros dienomis tai yra itin didelis privalumas. Ypač renkantis drabužius vaikams, nes mažieji daug juda.

  Tai yra audinys, kuris leidžia odai kvėpuoti, išvengti prakaitavimo. Ne veltui iš šio audinio dažniausiai gaminami apatiniai drabužėliai, kurie liečiasi su oda.

  Iš medvilnės gaminiai drabužiai beveik niekada nesielektrina.

  Tai yra tikrai gana patvarus audinys. Iš jo pagaminti drabužiai tarnauja daug metų. Svarbu, kad net ir nuolatinis skalbimas arba džiovinimas neturi labai didelio neigiamo poveikio rūbeliui.

  Šis audinys dažnai siejamas su higieniškumu. Ne veltui medikų rekomenduojamas apatinių gamyboje.

  Medvilninių drabužių trūkumai

  Ar yra kokių nors šio audinio drabužių minusų? Kai kurie teigia, kad iš jo kurti drabužiai labai glamžosi. Tačiau tai priklauso nuo rūbo, jo tankio bei kitų savybių. Taip pat pastebima, kad dėl tiesioginių saulės spindulių šis audinys pradeda dūlėti. Ne veltui jo puoštas dažnai yra maišomas su kitais audiniais taip išlaikant didesnį patvarumą bei atsparumą.

  Medvilninių drabužių priežiūra

  Kaip jau minėjome – medvilniniai drabužiai gali būti plaunami skalbimo mašinoje. Jie gali būti plaunami net ir  90 laipsnių vandenyje. Tiesa, taip geriausia plauti baltos spalvos drabužius. Spalvotus – iki 60-ies laipsnių, o tamsius, juodus – geriausia iki 40-ies laipsnių. Tačiau viskas dėl to, kad drabužio spalva išliktų kuo ilgiau ryški. Tam naudokite ir specialius skalbiklius. Svarbiausia yra laikytis instrukcijų, kurios pateiktos ant drabužio etiketės. Tinkama priežiūra garantuoja drabužio ilgaamžiškumą.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija