Striukės ir lietpalčiai pavasariui: kaip pasirinkti?

Striukės ir lietpalčiai pavasariui: kaip pasirinkti?

Džiugu, kad lauke oras vis labiau lepina saulyte, tačiau reikia nepamiršti, kad labai dažnai itin patraukliai atrodantis už lango jis yra ne toks švelnus kaip norėtųsi. Ypač vaikams, kurie mielai nusimauna pirštines, skuba žaisti su vandeniu, labai daug laksto, tad sušyla, o papūtus tikrai ne tokias maloniam pavasario vėjui yra lengva peršalti.

Tėveliai turėtų itin atsakingai ieškoti striukių bei lietpalčių, kurie bus dėvimi visą pavasarį, iki vasaros, o gal ir vėsiais pastarojo sezono vakarais. Kad paieškos būtų kuo paprastesnės – pateiksime kelias gaires, kurios galbūt leis tikslingiau ieškoti lauko drabužio.
Stilius
Pradėsime nuo stiliaus, nors jis dažniausiai rūpi vaikams, o ne suaugusiems. Kodėl nuo jo? Kadangi tai yra bene vienintelis aspektas, kurį reikia palikti vaiko rankose. Taigi, kai berniukas arba mergaitė jau yra pakankamai dideli ir žino, kokie drabužiai jiems patinka, koks stilius yra arčiausiai širdies – siūlome jiems ir suteikti galimybę nuspręsti – kaip turi atrodyti dėvimi lauko drabužiai. Jeigu jie gerai jausis – tuomet tuos lauko drabužius sutiks dėvėti, tėveliams neteks įnirtingai įkalbinėti, kad būtų apsirengiama striukė.
Atminkite, kad striukės ir lietpalčiai gali būti perkami internetu. Tuomet paieškos su mažaisiais trunka ne tik trumpiau, tačiau taip pat ir sistemingesnės, kadangi patogiai sėdint ant sofos galima apžiūrėti modelius, kurie patinka vaikui. O kai jis rado kelis – pagal kelias charakteristikas palyginus pirkite tą modelį, kuris tinkamiausias Jūsų mažyliui.
Dydis
Kad ir koks drabužis bus ieškomas, žinoma, kad dydis yra viena svarbiausių aspektų, kurį reikia įvertinti. Kai kurie tėveliai perka vienu arba dydžiu didesnius drabužius, kadangi tikisi, kad tuomet mažasis juos dėvės ne vieną sezoną. Jeigu kambarinių drabužių pirkti didesnių tikrai neverta, tai lauko drabužius – galima, kadangi jie neturėtų labai apglusti prie kūno, galiausiai, vėsesnėmis dienomis po striuke gerai, kai telpa storesnis megztukas. Visgi, nereikia tikėtis, kad striukė tarnaus porą sezonų arba daugiau. Deja, retai taip būna, kadangi mažieji labai greitai auga. Kartais reikia stebėti, kad jie neišaugtų drabužio to paties sezono metu, tad kalbėti apie kitus metus – net neverta.
Atsparumas lietui
Kaip ir rudens metu, taip pat ir pavasario sezono metu labai svarbu, kad lauko drabužiai būtų atsparus lietui, bet kokiai drėgmei. Taip, gražiomis pavasario dinomis dažniausiai labai maloniai šviečia saulė, tačiau ankstyvi rytai jau gali būti ūkanoti ir vėlyvi vakarai – su lietumi, tačiau mažieji vis tiek norės būti lauke. Taigi, svarbu, kad lauko drabužiai būtų atsparūs drėgmei, žinoma, su kapišonais, kurie tikrai nėra smulkmena, tačiau būtinybė, kuri gali apdėti pavasario metu jaustis kur kas geriau. Ypač tuomet, kai atrodo šilta ir mažieji jau nebenori dėvėti kepurės. Lietus gali užklupti bet kada.
Su pašiltinimu?
Taip pat daugeliui nėra aišku – kokio storumo striukes pirkti pavasario metu. Mes visada siūlome storesnes, kadangi kai dienos taps maloniai šiltos ir lauko temperatūra pasieks beveik +20 – striukės nebereikės apskritai. Tuomet įsigijus storesnes – jos bus dėvimi ir rudens metu, tad šis lauko drabužis atsiperka dar labiau.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija