Vaikiškos patalynės užvalkalų pasirinkimas: paieškų gidas

Vaikiškos patalynės užvalkalų pasirinkimas: paieškų gidas

Saldus vaiko miegas neatsiejamas nuo tinkamiausios patalynės pasirinkimo. Jo ieškant reikia skirti kuo daugiau dėmesio smulkmenoms, žinoma, rinktis ne tik pagal stilių, tačiau ir audinį bei kitus aspektus. Jeigu vaikas jau yra paaugęs – galima ieškoti kartu su juo. Daugeliui mažylių patinka, kad jie gali patys nuspręsti – kokiuose pataluose kasdien miegos ir koks personažas puoš jų miega, keliaus kartu į sapnų karalystę. Tačiau kai vaikas yra mažas – paieškos tenka tėveliams. Tikimės, kad šis gidas minėtas paieškas padarys bent jau kažkiek lengvesnėmis.

Užvalkalų medžiaga
Tiek vaikams, tiek suaugusiems dažniausiai siūlome rinktis patalynes, kurios yra pagamintos iš medvilnės. Tiksliau, būtent šio audinio užvalkalai suteikia galimybę odai puikiai kvėpuoti nakties metu. Žiemomis medvinė taip pat puikiai šildo, tačiau vasaromis padeda išvengti prakaitavimo, kadangi audinys yra visiškai natūralus. Sintetinių audinių užvalkalai yra siūlomi retai. Tikrai tai nereiškia, kad jie yra blogi. Tik minusas, kad pro juos dažniausiai oda nekvėpuoja arba tai daro kur kas sunkiau, tad reikia atsakingai rinktis užvalkalus pagal metų laiką bei dėvėjimo aspektus. Visgi, sintetinių audinių užvalkalai dažniausiai tarnauja kur kas ilgiau, skalbiami kur kas paprasčiau, nėra tokie lepūs.
Užvalkalų dydžiai
Kitas svarbus pasirinkimo aspektas yra dydžiai. Dažniausiai standartiniai yra:
• 40x40 cm
• 60 X 60 cm
• 50x100 cm
• 50x115 cm
• 55x110 cm
• 60x120 cm
Vieni dydžiai apibrėžia pagalves, o kiti – antklodžių užvalkalus bei paklodes. Svarbiausia pirmiausia yra rasti tinkamą, geros kokybės patalynę, o tuomet pagal jos matmenis ieškoti ir geriausio užvalkalo, kuris ne ką mažiau svarbus produktyviam miegui.
Užvalkalų komplektai
Jeigu norite vieno pirkimo metu įsigyti viską ko reikia, sutaupyti kuo daugiau laiko – tokiu atveju geriausia yra pirkti užvalkalų komplektus, o ne patiems bandyti juos suderinti. Dažniausiai komplekte yra užvalkalas skirtas pagalvei bei vienas antklodei, taip pat ir paklodė. Kai kuriuose komplektuose yra visko po du, kad kai vienas komplektas bus padėtas skalbti – iškart po ranka būtų kitas.
Stiliaus kismas
Daugeliui vaikų svarbiausia, kad jie kasdien miegotų tik stilingoje patalynėje. Tokioje, kuri yra puošta pačiais įdomiausiais pasakų personažais. Berniukams dažniausiai patinka žmogus voras, o mergaitės labai dažnai renkasi miegą Elzės karalystėje. Kai ieškote kažko universalesnio – tinka šunyčiai Patruliai – juos myli visi. Visgi, svarbiausia yra vaiko poreikiai ir būtent jis gali geriausiai patikslinti – koks personažas jam labiausiai patinka. Taip pat greta stilingų užvalkalų apsimoka po ranka turėti ir vienos spalvos komplektą, nes kartais vaikams norisi kažko paprasto bei neutralaus.
Kainos aspektai
Renkantis užvalkalus daugelis pastebi, kad kainos gali būti labai įvairios. Vaikiški patalynės užvalkalai gali kainuoti net kelis šimtus eurų. Dėl to dažnam kyla klausimas – ar tai lemia kokybę? Deja, dažniausiai ne. Mokama už dizainerio vardą, tačiau tikrai ne už geresnės kokybės užvalkalus, kurie yra kažkuo ypatingesni nei kiti. Geri užvalkalai, kurie ne tik ilgai tarnaus, tačiau ir stiliaus prasme patiks vaikui – gali kainuoti net iki keliasdešimt eurų. O tarnauti labai daug metų, tad permokėti tikrai neverta.
Gera patalynė – geras miegas. Tai yra garantija. Svarbu ne tik pati patalynė, tačiau taip pat ir jos užvalkalai. Juk jie liečiasi su oda, tad svarbu, kad santykis būtų malonus visomis prasmėmis. Tada ir miegas bus kokybiškas bei spalvotas.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija