Vaikiškų drabužių klasifikavimas pagal lytį

 • Vaikiškų drabužių klasifikavimas pagal lytį

  Ieškant drabužio suaugusiam žmogui - dažniausiai rūbų klasifikavimas pagal lytis atrodo visiškai įprastas dalykas. Juk moterys tradiciškai būna kitokių formų nei vyrai, o kur kas pats rūbo tipas, kuris dažniausiai sietinas su tam tikra lytimi. Štai kiek kitaip yra tuomet, kai ieškote drabužio vaikams. Ypač - kūdikiams. Dažnai prekybos centruose rūbeliai taip pat klasifikuojami pagal tai - kokiai lyčiai jie labiausiai tinka. Tačiau dažnu atveju tai yra tik papildomos rekomendacijos, kurios galimai padeda tiems, kurie ieško konkrečios spalvos bei papuošimų rūbelių. Tokių, kurie dažniausiai sietini su tam tikra lytimi, tačiau nėra faktas, kad skirti tik jai.

  Pirmiausia siūlome įvertinti tai, kad dažnam yra priimta galvoti, jog rožinės spalvos drabužiai labiausiai tinkami mergaitėms, o pilki arba mėlyni geriausiai tinka berniukams. Toks klasifikavimas nėra tikslus. Apskritai vaikams siūlome rengtis kuo ryškesniais drabužiais, tokiais, kurie traukia akis, kurie padeda vaikui matyti gražų bei pozityvų pasaulį. Ir šiuo atveju jokio skirtumo - ar berniukas dėvi rožinius marškinius, ar žydrus - svarbiausia, kad jie būtų jo dydžio ir kad būtų malonūs odai. Dažniausiai vaikui augant tokia klasifikacija pagal spalvas darosi vis ryškesnė. Tačiau ir tai yra tik socialinis konstruktas. Taigi, jeigu jums labiausiai patinka rožiniai marškinėliai, ši spalva labiausiai traukia akis, tačiau auginate berniuką - tai tikrai neturėtų jūsų sustabdyti nuo tokio drabužio pirkimo. Spalva yra tik smulkmena ir ji tikrai nėra arba neturėtų būti siejama su tam tikra lytimi.
  Taip pat reikia įvertinti ir tai, kad kai kurie pasakų personažai, filmų herojai taip pat siejama su tam tikra lytimi. Dėl to dažnai drabužiai, kurie yra puošti tokiais personažais - taip pat priskirtini tam tikriems vaikams. Tai, vėlgi, blogas požiūris. Šunyčiai Patruliai dažnai vadinami pačiais geriausiais berniuko draugais. Tačiau kodėl? Juk jie lygiai taip pat gali patikti mergaitėms ir jos mielai gali rinktis šortus, kurie yra puošti šiais išdaigininkas. Lygiai taip pat berniukams gali patirti pasakų princesės, kurios labai daug moko, padeda suprasti - kaip elgiasi geras žmogus ir t.t. Toks pasakų personažų kvalifikavimas nėra visiškai tikslus ir svarbiausia, kad tėveliai suteiktų galimybę savo vaikučiui dėvėti tokius drabužius, kurie jam labiausiai patinka.
  Kalbant apie drabužių tipą - požiūrių taip pat yra daug. Svarbiausia, kad rūbas patiktų vaikui ir kad tėveliai gebėtų paaiškinti - kodėl sukneles dažniausiai dėvi mergaitės, o ne berniukai. Visiškai natūralu, kad berniukams gali ateiti toks gyvenimo etapas, kai jie taip pat norės išbandyti vilkėti suknelę. Tėveliai turi suteikti tokią galimybę. Žinoma, galbūt iš karto eiti į žmones nėra geras pasirinkimas, kadangi berniukas gali sulaukti labai daug smalsių žvilgsnių, kurie gali jį patį sunepatoginti. Tačiau faktas, kad ir suknelės bei sijonai nėra ir neturi būti tik mergaičių drabužis. Tačiau kai ieškote konkretaus rūbelio prekybos vietoje - patogu yra žinoti, kad jį bus galima paprasčiau ir greičiau rasti prie tam tikros lyties aprangos.
  Reikia kuo mažiau dėmesio skirti taisyklės ir suteikti galimybę vaikams lavinti savo fantaziją kasdien renkantis tokius drabužius, kurie jiems labiausiai patinka. Lygiai taip pat reikia suteikti galimybę vaikams patiems nuspręsti - kaip jie nori rengtis. Tai yra svarbi asmenybės formavimo dalis, kurios neturėtų riboti tik pilki, gal ir skoningi, tačiau vaikams mažai patinkantys drabužėliai.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija