Vaikiškų drabužių priežiūra

  • Vaikiškų drabužių priežiūra

    Dažnai tėveliai skalbdami vaikiškus drabužius naudoja visiškai kitus ploviklius, skalbiklius nei deda į skalbyklę tuomet, kai yra plaunami suaugusiųjų rūbai. Kodėl? Kadangi galvojama, kad cheminės medžiagos, kurios yra tokiuose skalbikliuose, gali sudirginti vaikų odą. Tačiau ar tai yra tiesa? Bandysime aptarti esminius aspektus straipsnyje.

    Pirmųjų kūdikio drabužių skalbimas
    Įsigijus pačius pirmus drabužėlius kūdikiui - juos reikia išskalbti. Būtina, net ir tokiu atveju, kai drabužiai yra visiškai nauji. Plovimui geriausia naudoti kuo natūralesnius skalbiklius. Tam geriausiai tinka ūkinis muilas. Taip pat po skalbimo leiskite drabužiams išdžiūti natūraliai, itin gerai, kai jie yra perlyginami su karštais garais. Tokius paruoštus drabužius reikia laikyti kuo steriliau. Tai, žinoma, nėra paprasta, tačiau patys pirmi drabužėliai, kurie bus vežami į ligoninę - turėtų būti laikomi maišelyje iki tol, kol bus aprengti mažyliui. O tie, kurie laukia vaikučio namuose - turėtų būti laikomi atskirame staliuje, o ne kartu su suaugusiųjų drabužiais. Taip sumažinamas kontaktas ir yra ramiau, kad kūdikio drabužiai bus maksimaliai švarūs ir su kuo mažesniu bakterijų bei virusų kiekiu, kuris gali daryti neigiamą įtaką naujagimio sveikatai.
    Vaikai turi patirti pasaulį
    Mažylių drabužius dažniausiai siūlome plauti atskirai nuo suaugusiųjų bent jau porą pirmų vaiko gyvenimo mėnesių. Kai kurie tėveliai daro klaidą ir juos plauna atskirai labai ilgai, metus ir ilgiau. Tačiau tai nėra visiškai gerai, kadangi mažylis turi priimti pasaulį, aplinką, kad ir koks jis yra. Žinoma, tai nereiškia, kad nuo pat pirmų dienų reikia vaiko drabužius plauti su skalbikliais bei minkštikliais, kurie labai kvepia. Ne, geriau kaip tik ir suaugusiųjų drabužius pradėti plauti su kuo paprastesnėmis priemonėmis. Taip visi skalbiniai galės būti skalbiami vienu metu ir nei vaikai, nei suaugusieji nesusidurs su alergijomis, kurios, deja dažnai kyla tik dėl cheminių komponentų, kvepalų, kurie yra dedami į skalbiklius.
    Laikykitės instrukcijų
    Tiek vaikų drabužiai, tiek tie, kurie yra skirti suaugusiems - yra gaunami su etiketėmis, kuriose yra pateikta ne tik gaminio sudėtis, tačiau taip pat ir priežiūros rekomendacijos. Jų laikytis yra būtina, kadangi plaunant pagal instrukcijas, galite būti ramus, kad drabužis Jums ilgiau tarnaus. Pagal drabužio audinį siūlome ne tik atsakingai rinktis skalbimo programą, tačiau taip pat ir skalbiklius, kurie yra naudojami: skirti spalvotiems drabužiams arba skirti baltiems, megztiems ir t.t. Gana dažnai galvojama, kad jeigu drabužis yra pigus - neverta skirti nei laiko, nei dėmesio jo priežiūrai, kadangi jis vis tiek netarnaus ilgai. Tai yra klaidingas požiūris. Net ir pigus drabužis gali būti pagamintas iš geros kokybės audinio. Pavyzdžiui, medvilnės. O tai yra natūralus pluoštas, kuris ne tik nėra lepus, lengvai prižiūrimas, tačiau ir gali tarnauti daug sezonų arba perduodamas vis kitiems vaikučiams.
    Nereikia bijoti dažnai plauti
    Galiausiai, gana dažnai tėvelių daroma klaida yra baimė, kad labai dažnai plaunamas drabužis dažniausiai greitai susidėvėti. Natūralu, kad po skalbyklės sukimosi bei kontakto su karštu vandeniu ir skalbikliais drabužis dėvisi. Tačiau tai nereiškia, kad reikia leisti vaikui dėvėti drabužį iki tol, kol jis taps labai purvinas ir liks tik sunkiai pašalinamos dėmės net ir su specialiais skalbikliais. Tokiu atveju tikrai labiau verta plauti dažniau. Tinkamos priemonės ir taip pat ne per karštas vanduo - optimalus derinys, kuris leis ilgai džiaugtis patvariu drabužiu.
     

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija